אני מאמינה שמכל חומר אפשר ליצור ושהדמיון שלנו הוא המפתח לביטוי עצמי. את חופש הביטוי אני מציעה בסטודיו שלי במסגרת החוג תוך לימוד מגוון ורחב של טכניקות וחומרים שאספתי ופיתחתי עם השנים. במפגשים נלמד לצייר בטכניקות מרתקות, נכין לבד אבני פסיפס, נפסל בעיסת נייר ונכיר חומרי פיסול נוספים, תוך מתן דגש למיחזור ולאיכות הסביבה. נכיר סוגים שונים של צבעים ואת חלקם אף נכין לבד. נעבוד בריכוז אבל גם נתבדח ובעיקר נבין שכאשר משתחררים היצירתיות פורצת גבולות. 

ליצור עם נטלי

בהדרכת נטלי ביבס, אמנית

צלילים נמצאים סביבנו תמיד ומוסיקה מלווה את חיינו בכל אשר נלך. בחוג, הילדים יצאו למסע בזמן בו המוסיקה תיקח אותם למקומות שונים ומרתקים ברחבי העולם. באמצעותה יפגשו תרבויות מעניינות, אנשים מתקופות שונות, מלחינים ויצירות. בכל מפגש הילדים ילמדו כיצד משתמשים במוסיקה בכדי לספר סיפור ולהעביר מסרים ונבנה ביחד פס-קולים לסיפורים שונים. באמצעות הפעילות החווייתית יחשפו הילדים לערכי היסוד של המוסיקה: קצב, מלודיה, הרמוניה, צליל וצורה. החוג משלב מצגת אלקטרונית, עזרי קול, וידאו וכלי נגינה.

החוג מתקיים בימי ד' בשעה 16:00.

 

ניר ליכטיג, מוסיקאי, מרצה, ועורך מוסיקלי (סדרת התקליטורים "מוסיקה קלאסית לקטנטנים", תכניות בקול המוסיקה).  מקיים סדנאות מוסיקה והאזנה מודרכת למגוון גילאים ברחבי הארץ.

עולם המוסיקה

בהדרכת ניר ליכטיג / כיתות א-ד

החוג מיועד לילדים/ות האוהבים/ות ליצור ולהציג. במסגרת החוג נכיר ונכין סוגים שונים של בובות תיאטרון: אצבע, כפפה, מקל ועוד...תוך היכרות עם חומרים שונים וטכניקות בניה שונות.

במהלך השנה יכינו הילדים פרויקט אישי/קבוצתי, אשר יכלול: כתיבה או עיבוד של סיפור, הכנת הבובות הנחוצות, הכנת תפאורה. גולת הכותרת תהיה הבאת כל ההפקה לכדי תוצר שיוצג בפני ההורים וחברי הקבוצה.

תהליך זה מפתח את דמיון הילד, מעלה את בטחונו העצמי ועוזר לו לרכוש דרכי תקשורת וכישורים חברתיים באופן חווייתי.

 

אורלי הלל, בעלת תואר ראשון בספרות ואומנות מאוניברסיטת ת"א. מורה לאומנות בעבר, רכזת בבית הספר הדמוקרטי "קהילה", עברה השתלמויות בתחום הפיסול בנייר ובתחום תיאטרון בובות.

תיאטרון בובות

בהדרכת אורלי הלל/ כיתות ג-ו

החוג מיועד לילדים/ות האוהבים/ות ליצור, אך לא פחות מכך, להקשיב לסיפורים. במסגרת החוג נשמע סיפורי עם ומיתולוגיה ולא נפסח גם על ספרות הילדים העכשווית.

זהו חוג שהיצירה במסגרתו מבוססת על סיפורת ומשלבת עבודה במגוון חומרים כגון: חמרן, פלסטלינה, חימר, תחבושות גבס, חוטים, חרוזים וכמובן חומרים ממוחזרים.

סיפור יצירה

בהדרכת אורלי הלל גילאי 5-7

במסגרת החוג נבין, מה זה בעצם משפטים למה בכלל צריך חוקים (במדינה, בבית בבית-הספר...) וכיצד תחום המשפט מתקשר לחיי היומיום של כולנו. במסגרת החוג יושם דגש על פיתוח חשיבה ביקורתית ועל פיתוח מודעות של התלמידים לחובותיהם ולזכויותיהם. לאור המגמה המתרחבת של אלימות בכלל ואלימות ברשת בפרט, דגש מיוחד יושם על אלימות בביה"ס וברשתות החברתיות; מודעות התלמידים לסכנות ברשת ומתן כלים וכללים לזהירות בעולם הווירטואלי. נושאים נוספים שיילמדו במסגרת החוג: מערכת המשפט בישראל ותפקידיה, זכויות יסוד, חוזים, צרכנות נבונה ועוד. החוג מועבר בצורה חווייתית דרך משחקים, הפעלות ודיון פתוח.

החוג מועבר על ידי עורכת-דין בעלת תואר ראשון במשפטים ובניהול ותואר שני במנהל-עסקים מאוניברסיטת תל-אביב, בעלת ניסיון רב בהוראה והדרכה של תלמידים מגילאי גן ועד לכיתות י"ב. 

משפט פשוט

בהדרכת קארין, עו”ד/ לילדי ד-ז

Please reload

© 2018 by nataly bibas

 הל"ה  21, גבעתיים | התע"ש 33, גבעתיים | טל': 050-6439076

  • facebook_circle_color-512.png